• Gagatka

Przegląd: Oto rządowy plan ponownego otwarcia Danii

Rząd przedstawił plan ponownego otwarcia kraju. Na podstawie obliczeń grupy ekspertów, dotyczących rozwinięcia się infekcji koronawirusa w momencie, gdy od 1 marca obostrzenia zostaną złagodzone, partie rządzące uzgodniły, w jaki sposób nastąpi ponowne otwarcie kraju. Poniżej główne punkty otwarcia Danii z dniem 1 marca.

CAŁY KRAJ

- Sklepy z towarami specjalistycznymi poniżej 5000 m2 zostaną ponownie otwarte z tymczasowo zaostrzonymi wymaganiami dotyczacymi odpowiedniej ilości m2 na klienta. Dzięki temu w sklepach klientów będzie mniej. Ponowne otwarcie nie dotyczy sklepów w centrach handlowych. Za sklepy specjalistyczne uważa się między innymi: sklepy z odzieżą, z butami, książkami i meblami.

- Sklepy specjalistyczne powyżej 5000 m2 mogą zostać otwarte, jednak tylko po wcześniejszym umówieniu się.

- Zewnętrzne ośrodki kulturowe zostaną ponownie otwarte, jednak aby z nich skorzystać należy przedstawić negatywny test na koronawirusa nie starszy niż 72 godziny.

- W odniesieniu do zajęć sportowych i zajęć w stowarzyszeniach na świeżym powietrzu, zakaz zgromadzeń podniesiono do 25 osób.

ZACHODNIA I PÓŁNOCNA JUTLANDIA

- Wszyscy absolwenci szkół podstawowych, średnich i szkół dla dorosłych wracają do szkół, jednak tylko na co drugi tydzień. Warunkiem wstępnym jest wykonanie 2 razy w tygodniu testu na koronawirusa.

 

- Szkoły średnie (efterskole) zostają ponownie otwarte z pełną frekwencją w oparciu specjalne środki zapobiegania zakażeniom, opracowane przez Krajową Radę Zdrowia.

- Jeżeli sytuacja infekcyjna w innych częściach kraju nie ulegnie zmianie, to absolwenci pozostałych szkół będą mogli do nich wrócić od 15 marca. Oczekuję się, iż otwarcie ostatnich części kraju nastąpi po Wielkanocy, 6 kwietnia (jeżeli pozwoli na to rozwój infekcji).

W skład Zachodniej i Północnej Jutlandii wchodzi 19 następujących komun: Vesthimmerland, Aalborg, Læsø, Jammerbugt, Thisted, Herning, Ikast-Brande, Frederikshavn, Rebild, Holstebro, Lemvig, Brønderslev, Morsø, Mariagerfjord, Hjørring, Ringkøbing-Skjern, Viborg, Struer oraz Skive.

BORNHOLM

- Szkoły podstawowe (wszystkie klasy, w tym efterskoler) kluby i świetlice zostają ponownie otwarte.

- Wszystkie inne ośrodki szkoleniowe, w tym szkoły dla młodzieży i dorosłych, licea i szkoły wyższe zostają ponownie otwarte.

- Firmy usługowe zostają ponownie otwarte, jednak z obowizakiem noszenia maseczek ochronnych.

- Zakaz zbiorowisk zmniejszony z 5 do 10 osób.

Istnieje kilka warunków wstępnych dla Bornholmu:

- Zaleca się aby wszystkie osoby raz w tygodniu wykonywały test na koronawirusa.

- Zaleca sie aby nauczyciele i uczniowie szkół oraz studenci wykonywali test na koronawirusa 2 razy w tygodniu.

- Obowiazek okazania negatywnego testu na koronawirusa przy wjeździe i wyjeździe do i z Bornholmu, podróżując promem lub samolotem.

- Obowiazek udokumentowania negatywnego testu na koronawirusa lub przejściu pełnego szczepienia dla klientów firm usługowych.

- Próba eksperymentalnego monitorowania ścieków pod kątem COVID-19, gdy eksperyment ten będzie już gotowy.

Wszystkie inne obostrzenia zostają przedłużone do 5 kwietnia.

Te obostrzenia nadal obowiązują:

- Zakaz zbiorowisk powyżej 5 osób (nie dotyczy Bornholmu).

- Zakłady fryzjerskie, siłownie i salony masażu pozostają zamknięte. To samo dotycz klinik przeprowadzających zabiegi kosmetyczne (nie dotyczy Bornholmu).

- Uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-10), uczniowie szkół młodzieżowych i studenci nadal są nauczani zdalnie (nie dotyczy Bornholmu).

- Centra handlowe pozostają zamknięte. Sklepy powyżej 5000 m2 mogą mieć ograniczoną liczbę klientów.

- Wszystkie wewnętrzne ośrodki sportowe i kulturowe pozostają zamknięte. Dotyczy to między innymi: hal do piłki ręcznej, basenów, siłowni, teatrów i kin.

- Restauracje, bary, kawiarnie, dyskoteki i tym podobne pozostają zamknięte, jednak mogą prowadzić one sprzedaż na wynos.

Zapraszamy do dyskusji: https://www.poloniainfo.dk/forum/index.php?topic=1106846.msg1176096#msg1176096

  • Kliknięć: 8477
0
0
0
s2sdefault